Bilgibir.com

Popüler Konular     Kategoriler
Popüler Kategoriler

Yarının Savaşı - The Tomorrow War 2021


  
Amazon prime filmi olan Yarının Savaşı (The Tomorrow War) bilim kurgu ve aksiyon arayanlar için şu yaz günlerinde bulunmaz bir nimet oldu. Film sinema filmlerinin çoğundan kaliteli olmuş. İzleyenlerin yüksek puanlamasından anlayabilirsiniz. Amazon platformu filmleri genel olarak kaliteli oluyor. Ama bu filmde baya uğraşmışlar. Hele kıyamet -bilim kurgu filmleri çok başarılı. Filmi yapanlar gerilim ve aksiyonu tam dozunda ayarlamışlar. En başta anlatılan normal hayattan kaosa geçiş mükemmel bir şekilde veriliyor. Filmi izlerken evinizin sıcaklığında böyle bir kaosun gerçek olmadığına seviniyorsunuz. Baş rolde Chris Pratt olunca konuya bakmadan izleyenler de olmuştur.

Birazda konudan bahsedeyim. Dan Forester (Chris Pratt) öğretmenlik yapıyor. Bir kızı var. Eskiden askerlik yapmış. Birgün evde maç izlerken sahaya ışıklar içinde bir alan açılıyor ve silahlı askerler sahanın ortasına giriyor. Askerlerin komutanı gelecekten geldiğini ve 30 yıl sonra Dünya'da bir felaket yaşanacağını yardım istemeye geldiklerini söylüyor.

O günden sonra zaman tünelinden geçebilecek güçteki insanlar geleceğe savaşmak için gönderiliyor. Bir çoğu ölüyor. Bir süre sonra piyango Dan Forester'a vuruyor. Dan geleceğe gidiyor. Aksiyon burada başlıyor. Oradaki birliklerin komutanının küçük kızı olduğunu anlıyor.

Yaratıkları yenmek için bir toksin yapıyorlar. Tekrar günümüze dönerek yaratıkları yok ediyorlar. Bazı sahneleri gerçekten göz yaşartacak kadar duygusal geçiyor. Film biraz uzun ama hiç bir anında sıkılmıyorsunuz.
route66 06.07.2021
 
Harika bir film olmuş. Bana eskilerden yıldız gemisi askerleri filmini hatırlattı. Şu yaz günlerinde yeni bir film izlemek istiyorsanız kesinlikle ilk tercihiniz bu film olmalı. Bazı yorumlarda grafiklerin çok iyi olmadığından bahsedilmiş. Kardeşim daha ne arıyorsunuz. Son 2 yıldır hiç bir film doğru düzgün çıkmadı. Bütçesine göre gayet iyi iş çıkarmışlar. Bu tarz filmlerin meraklısı zaten filmi çok beğendi. Beğenmeyenler Hızlı ve Öfkeli tayfası.

Benim eleştirim zaman yolculuğuna olacak. Kardeşim zaman yolculuğu kullanmadan bir bilim kurgu filmi yapılamaz mı? Sanırım yazarların kolayına geliyor.
futusana 11.07.2021
 
  Hakkımızda Gizlilik İletişim Reklam Twitter Facebook İnstagram