Bilgibir.com

Popüler Konular     Kategoriler
Popüler Kategoriler

Samsung Galaxy M31


  
Geçen ay 128gb kapasiteli olanı aldım. iPhone'dan androide ben de geçmiş oldum. ios işletim sistemine çok alışmıştım. O yüzden ilk zamanlar biraz değişik geldi ama hiç zorlanmadım. Zaten aşağı yukarı işlevler benzer hareketlerle yapılıyor.

M31 almamdaki sebep iphone'nun berbat pil performansından kurtulmaktı. iphone'da şarjım yüzde doksan olsada bitme korkusu yaşıyordum. Boşuna ta.ak geçmemişler. Şarjım yüzde 95 bitmek üzere diye. Arkadaşlar gerçekten şarj derdinden kurtuluyorsunuz. Cihazın 6000 mAh pili var. Ben orta seviye yoğunlukta kullanmama rağmen 2 gün şarj etmeme gerek kalmıyor. 2 gün iphone'cular için bir ömür demek. iPad'lere laf yok. iPad 2'im var. Neredeyse 10 yıl oldu hala şarj süresi çok iyi. Ama iphone ile nereye gitsem priz arıyorum.

Samsung Galaxy M31'de 6 gb ram var. Eskiden olsa yetmez derdim ama android bellek kullanımını eskiye göre çok iyi optimize ediyor. Bu nedenle 6 gb ram rahat yetiyor. 128 gb hafızam var. Aslına bakarsanız 64 olsa da alırdım. Bu benim kullanım tarzımdan dolayı belki. Çünkü çok fotoğraf videoyla işim yok. Fotoğrafla işim olmadığı için bana çekilen fotoğraflar gayet yeterli geliyor. Arkada 64MP çözünürlüğünde kamera var. Önde yani selfie kamerası 34 mp çözünürlüğünde.

Samsung Exynos 7 Series 9611 chipset kullanmışlar. Ben bu hızla hiçbir oyun, uygulama ve internette sorun ya da yavaşlık yaşamadım. 6.4 inç ekran gayet yeterli. Ben iphone 6'dan sonra buna geçtiğim için bana dev gibi geldi. Birşeyler okumak için bu boydan daha küçükler bence gözlere zarar veriyor. Ekran super amoled. Tabi en üst seviye ekran kalitesi olmayabilir. Ama 6.4 inç bir ekranda ne kadar detay görebilirsiniz ki? Benim telefonda mı hepsinde var mı bilmiyorum ama 1 saate yakın bir oyun oynama sonrasında ekran dokunmatiğinde kendi kendine basma olayı yaşadım.

Sonuç olarak bu paraya bence en alınabilir telefon. Eğer şarj sizin için önemliyse alım listenizde ilk sıraya koyabilirsiniz.
krasnode 07.07.2021
 
  Hakkımızda Gizlilik İletişim Reklam Twitter Facebook İnstagram