Bilgibir.com

Popüler Konular     Kategoriler
Popüler Kategoriler

Loki dizi 2021


  
Marvel filmlerini sevmeyen azdır. Kaptan amerika, demir adam, thor, hulk gibi yapımlar kendi başına bile çok iyi işler başarmıştı. Avengers serisi ile çıtayı zirveye taşıdılar. Loki thor ve Avengers filmlerinin kötü karakteridir. Gerçi sonradan iyi oldu.

Loki dizisini görünce filmlerinin yanında sönük kalır diye hemen izlemek istemedim. İzleyecek dizi bulamayınca açtım. Açtığım anda gözümü ayıramadım. Önce izlemediğim pişman oldum. Dizi ilk bölüm itibari ile kesinlikle film kalitesinde olmuş. İlerleyen bölümlerde konuya bağlı olarak nerelere gideceğini merak ettiriyor.

Dizi zaman temasına odaklanmış. Lokiye nasıl bir konu bulacaklarını merak etmiştim. İlk bölümde lokinin neler yapacağı belli oldu. Lokivilk filmlerde kötü, çıkarcı ve sahtekar bir kişilikti. Son zamanlarda ise etrafındakilere yardım etmeye başlamıştı. Dizide de artık iyi yönünü görmeye başlayacağız.

Bu paragraf spoiler isterseniz geçebilirsiniz. Loki tüm evrenlerin düzeninin sağlandığı bir yerde buluyor kendini. Yargılanacağını anladığında kaçmaya çalışıyor. Ama kaçmanın imkansız olduğunu anlıyor. Burada tesseract ve sonsuzluk taşları hiçbir işe yaramıyor. Tam hüküm yiyeceği anda ajan Mobius ona bir teklif sunuyor. Zaman çizgisini bozan birisi olduğunu ve onu yakalamaya yardım etmesini istiyor. Loki kabul ediyor. Ama tuhaf bir durum var. yakalamaları gereken kişi Loki'dir. Dizi o sırada bitiyor. Muhtemelen başka bir timeline'da kötü olan lokiyi yakalayacaklar.

Loki'yi canlandıran Tom hiddleston her zamanki gibi rolünün hakkını veriyor. Zaten tip olarak bu adam kötüdür dedirtiyordu. Benim için sürpriz olan Owen Wilson'un oynadığı mobius karakteri oldu. Tam bir asker emeklisi işini bilen ajan olmuş. Biraz yaşlanmış gibi. Bu oyunculardan kötü bir dizi çıkması zaten imkansız. Ama konu da güzel işlenirse muhteşem bir başyapıt çıkabilir.
futusana 10.06.2021
 
Loki'nin zıpır yaramaz tavrını diğer marvel filmlerinde çok gördük. Ben o halini çok seviyorum. Bu dizide başrolde olduğu için üzerine fazla yük bindi. O kadar basit numaralarla işlerin içinden sıyrılamayacak.
lowermin 10.06.2021
 
Zamanda yolculuk ve paralel evren konularının bokunu çıkardılar. Ama bu dizide bir fark yaratmışlar gibi. Bakalım devamında klişelere dönecek mi. Eğer öyle olursa izlemem. Loki karakterinin itibarını zedelemezler diye düşünüyorum. Son çıkan diğer iki marvel dizisinden daha iyi olmuş. Benim anlamadığım tva evrenin merkezi mi yoksa dışımı oluyor. Zira zaman kavramı olmayan bir yer.
Cher2000 10.06.2021
 
Sonsuzluk taşları çalışmadığına göre sanırım evren dışı oluyor. Bu haliyle 8 puan üzerini hakketti. Tabi nice diziler gördük ilk bölümler iyiyken sonradan sıçan.
lowermin 10.06.2021
 
Lokinin ilk defa ağladığını gördük. Üvey de olsa anne babasının ölümüne üzüldüğü anlar çok duygusaldı. Ama kendi ölümünü görünce dellendi. Acaba demir adamında dizisini yaparlar mı? Çok güzel olur.
salata 10.06.2021
 
Demir adam avengers filminde öldü. O timelinedan önce olması lazım. Ya da zamanın içine ettikleri için geri gidip yaşatabilirler. O da olmadı başka bir evrenden getirirler. O işin çözümü var ama Robert Downey Jr daha dizilerde oynayacak kadar düşmedi.
futusana 10.06.2021
 
Marvel evrenini yani avengers'ı anlatması ve bağlaması başarılı olmuş. Aslında çok ön yargılıydım. Bizlemiycem demiştim ama başına biraz bakınca bu kadar kaliteli bir yapımdan kendinizi alamıyorsunuz. Dizi buram buram kalite kokuyor. Hatta çoğu filmden çok çok iyi olmuş. Tva 5. Element filmindeki dünyaya benzemiş. Sonsuzluk taşlarının ataç olarak kullanılması avengers serisini biraz aşağılamak gibi oldu.
excalibur 12.06.2021
 
  Hakkımızda Gizlilik İletişim Reklam Twitter Facebook İnstagram