Bilgibir.com

Popüler Konular     Kategoriler
Popüler Kategoriler

Kulak çınlaması Tinnitus nedir? nasıl tedavi edilir?


  
Tinnitus kulak çınlaması bir ya da iki kulaktan gelen sürekli sese deniyor. Bu hastalık bende olduğu için bu yazıyı yazmak istedim. Bu şekilde hastalıkta yaşadığım tecrübelerimi de paylaşmış olacağım.

Öncelikle eğer yeni başladıysa tinnitusa bir hastalık gibi bakmamak en iyisi olacak. Ben sağ kulak çınlamasıyla 4 yıldır yaşıyorum. Nasıl olduğunu anlatayım da sizde aynı şeyleri yapmayın. Bir gece en yüksek sesle kulaklığı kulağıma takmış müzik dinliyordum. Saatlerce dinledim ve müzik açık ve kulaklıklar kulağıma takılı şekilde uyudum. Ertesi sabah sağ kulağımda ince bir tiz ses olduğunu farkkettim.

Bir süre sonra geçer diye düşünüyordum. Ancak bir hafta oldu ğu halde geçmemişti. Tabi o arada hemen internet araştırması yaptım. O sırada biraz psikolojim bozuldu. Bu böyle olmayacak dedim ve hastaneye gittim.

Doktor kulağıma baktı birşey yok dedi. İşitme testine gönderdi. İşitmeye de bir sorun yoktu. Birkaç ilaç yazdı. Betaserc kullandım. Hiçbir işe yaramadı. İnternette okuduklarım inanmaya başladım. Bu durumun kesin bir çözümü yoktu.

Belki etkili bir çözüm vardır ama bu durumdan faydalanmaya çalışan çok kişi ve kurum var. O yüzden dikkat edin. Ben 3 ay içinde alıştım. Artık hiç rahatsız etmiyor. Emin olun alışıyorsun. Hiç canınızı sıkmayın.
salata 27.05.2021
 
Boşuna uğraşmayın. Gitmediğim doktor denemediğin tedavi içmediğim ilaç kalmadı. Sonuç aynı. Olan parama oldu. Aslında gittiğim yerlerde biliyor çözüm olmadığını ama sonradan öğrendim özel sağlıkta turnike denen bir sistem varmış. Beni çevirip çevirip soydular. Benim hatam. İlk zaman benimde psikolojim bozulmuştu. Şimdi şükür iyiyim.
excalibur 27.05.2021
 
  Hakkımızda Gizlilik İletişim Reklam Twitter Facebook İnstagram