Bilgibir.com

Popüler Konular     Kategoriler
Popüler Kategoriler

iPhone ile geçmişten geleceğe


  
2007 yılında Steve Jobs'ın tanıtımı ile hayatımıza giren iPhone cep telefonu sektörünü tamamen değiştirdi. O zamana kadar cep telefonu pazarını Nokia domine ediyordu. Ancak o yıllarda Apple'ın iPhone tanıtımı ve pazarlama stratejisi Nokia'yı bitirecekti.

IPhone ilk tanıtılırken tuşların olmaması ve dokunmatik tam ekran büyük ilgi çekti. Aslında iPhone'dan önce de dokunmatik ekranlı telefonlar vardı. Ancak hiçbiri iPhone kadar kullanışlı değildi. Steve Jobs iPhone ilk eline aldığında tasarımı herkesi cezbetmişti. Apple Diğer telefon üreticilerinin aksine tasarıma çok önem veriyordu.

Diğer markaların tuğla gibi telefonlarına karşın iPhone şık kasasıyla öne çıkıyordu. Tabii asıl önemli yenilik işletim sistemi sistemiydi. Apple iOS işletim sistemi ile büyük fark yarattı. Diğer markaların işletim sistemi çok basittir ve kullanışsızdı. Diğer telefonlardan İnternet'te dolaşmak hiç kolay değildi.

Apple iPhone'un işletim sistemi iOS ile gerçek akıllı telefon devrini başlattı. IOS işletim sistemi kullanıcılara gerçek ergonomi sağladı. Insanlar çok rahat internette sörf yapabiliyor ve birçok uygulamayı hızlı bir şekilde yükleyip kullanabiliyor.

Günümüzde mobil uygulama ve oyun pazarı devasa boyutlara ulaşsa da daha alınacak çok yol var. Apple rakiplerinden geri kalmamak için iPhone donanım ve yazılımını sürekli geliştirmeye devam ediyor.

futusana 11.07.2021
 
iphone pazarı yavaş yavaş kaptırmak üzere. Diğer markaların lokal özellikleri öne çıkarmasına her marka bir alanda uzmanlaşma başladı. Mesela kameralarda bir marka çok iyiken pil konusunda diğer marka çok başarılı. Bu nedenle müşteriler en çok ihtiyacı olan özellikteki markayı tercih ediyor.
chucky 16.07.2021
 
  Hakkımızda Gizlilik İletişim Reklam Twitter Facebook İnstagram