Bilgibir.com

Popüler Konular     Kategoriler
Popüler Kategoriler

En İyi Antivirüs Programları


  
Banka işlemleri gibi bir çok önemli işlemi akıllı telefonlardan yapıyor olsak da bilgisayarlarımızdaki veri güvenliğini sağlamak için mutlaka iyi bir antivirüs programı kullanmalıyız. Aslında akıllı telefonlar gibi tüm cihazlarda antivirüs programları kullanabiliyoruz. Şimdi size 30 yıllık tecrübemle kullandığım antivirüs programlarını iyi ve kötü yönlerini paylaşacağım.

1. Norton Antivirüs : Güvenlik yazılımlarının en tecrübeli firmasıdır. Yılların bilgi birikimi ile cihaz korumasında en iyi konumda olduğunu söyleyebiliriz. Bundan 20 yıl önce de kullandığım Norton antivirüs programı çok detaylı tarama yaptığı ve arka planda bir çok modül çalıştırdığı için o yıllarda sistemi biraz yavaşlatıyordu. Artık böyle bir sorun yok. Şu anda en stabil ve hızlı bir koruma sağlıyor. Yakın zamana kadar fiyat politikasından şikayet ediliyordu. Fiyatları herkese pahalı geliyordu ve çoklu cihaz indirimi yoktu. Bir kaç yıldır fiyatları makul seviyeye çektiler ve çoklu cihaz indirimi sunuyorlar. Android ve ios desteği bulunuyor.

2. McAfee : En az Norton kadar iyi bir diğer Antivirüs yazlımıdır. Kurulumu kullanımı kolaydır. Bir çok yazılım ile birlikte bundle olarak sunulan McAfee antivirüse bir çok kişi bir şekilde aşına olmuştur. Hatta McAfee görünümünde virüsler çıkmıştır. İnsanlar programı indirdiklerini düşünürken aslında bilgisayarlarına virüs bulaştırabiliyorlar. Bu antivirüs programında da çoklu cihaz indirimi ve ios/andriod desteği bulunuyor.

3. Kaspersky : Testlerden çok iyi not alan Kaspersky canlı ve hızlı desteği sayesinde size iyi bir hizmet veriyor. Diğer antivirüs programlarına yakın bir fiyatı ve çoklu cihaz indirimi olan antivirüs programı fidye yazılımlarına karşı mükemmele yakın bir koruma sağlıyor. Arayüzü çok fazla değişmediği için kullanım zorluğu yaşamıyorsunuz. Mobil işletim sistemlerine de kurulabiliyor.

4. Eset : İlk sektöre girdiğinde bilgisayarınızdan çok az kaynak kullanarak çalışacağı sözü veriliyordu. Gerçekten kurulduğunda bilgisayarınızda hiç performans kaybı hissetmiyordunuz. Ancak bunun bazı dezavantajları da vardı. Üstteki yazılımlar kadar başarılı değildi. Zamanla diğer firmalara yetişerek hem hızlı hem de başarılı bir virüs yakalama performansına sahip oldu. Ancak son zamanlarda fiyatları diğer firmalara göre biraz yüksek kalıyor.
win31run 19.07.2021
 
  Hakkımızda Gizlilik İletişim Reklam Twitter Facebook İnstagram