Bilgibir.com

Popüler Konular     Kategoriler
Popüler Kategoriler

Bitcoin nedir?


  
Bitcoin, 2009 yılında henüz asıl kimliği belirlenemeyen satoshi nakamoto adlı kişi ya da grup tarafından oluşturulmuştur. Ilk Kripto para olan Bitcoin şifrelenmiş bir blok zincirdir. Herhangi bir merkezi yoktur. Bu şekilde kişi ya da kurumlar tarafından engellenmesi çok zordur.

Oluşturulan ilk blokta 21 milyon adet ile sınırlandırılmış olmasından dolayı eksi enflasyona sahiptir. Yani değer kaybı yaşamaktadır. Aksine diğer tüm para ve varlıklardan daha hızlı değerlendirmektedir. Bitcoin transfer ya da alışverişlerinizi Bitcoin cüzdanı oluşturarak yapabilirsiniz.

Bitcoin borsalarından rahatça Bitcoin alıp satabilirsiniz. Ayrıca Bitcoin üretebilirsiniz. Mining adı verilen Bitcoin üretimi için yüksek işlemci gücü olan cihazlara ihtiyacınız vardır.
matrixa 16.07.2021
 
Bugün bank of amerika bitcoin vadeli işlemlerine başladı. Bu haberle bitcoin biraz arttı. Ancak bence bu haberlere güvenmeyin. 2017 sonunda ilk vadeli işlemler başladıktan sonra bitcoini öyle bir shortlamaya başladılar ki 18bin dolardan 3bin dolarlara düştü. Yani hiçbirşeye güvenmeyin derim.
excalibur 16.07.2021
 
  Hakkımızda Gizlilik İletişim Reklam Twitter Facebook İnstagram