Bilgibir.com

Popüler Konular     Kategoriler
Popüler Kategoriler

Beynin yüzde yüzünü kullansak nasıl olur?


  
Beynimizin tamamını kullanmadığımız uzun zamandır biliniyor. Bazı araştırmalar ise beynimizin yüzde onunu kullandığımız görüşünün doğru olmadığını söylüyor. Lucy filmindeki gibi beynimizin tamamını kullansak neler olur düşündünüz mü? Filmdeki anlatım çok etkileyici.

Mesela beynimizin yüzde yirmisini kullandığımızda vücudumuzun tüm fonksiyonlarını eşsiz bir şekilde kullanabiliriz. Tüm sporlarda birinci olduğunuzu düşünün. Hatta yerçekimine bile karşı hareket edebiliyorsunuz. Yüzde 20'den sonra beynimizin kullanmadığımız kalanını kendi kendine açmaya başladığını söylüyor. Şu an kullandığımız yüzde 10 bir eşik olarak görülüyor.

Beynimizin Yüzde 50'si açıldıktan sonra tüm dnalarımızı kontrol edebiliyoruz. Yani istediğinizde bir kol daha oluşturabiliyorsunuz. Boyunuzu ya da istediğiniz bir uzvunuzun boyunu ayarlayabiliyorsunuz.

Yüzde 100'e yaklaştığınızda zamanı ve uzayı kontrol edebiliyorsunuz. Zamanda geri gidebiliyorsunuz. Bunlar tabiki sadece varsayımlar düşünceler. Ama 1000 yıl önceki insanlara bugünü göstersek inanamayacakları bir dünya görecekler. Biz de ileride neler olacağını bilemeyiz. Siz de konu ile ilgili düşüncelerinizi yazabilirsiniz.
futusana 25.05.2021
 
Aslında en son araştırmalarda insanlar beyinin ne kadarını kullandığı çok net değil. Filmi izlemiştim. Gerçekten sonunda çok etkilendim. Ama biyolojik bir varlığını kapasitesini yüzde yüz artırsada nasıl doğa kanunlarına ve zamana karşı gelebildiği benim mantığıma oturmadı. Tabi o seviyede olmadığımız için belki görünmeyen bir çok gücü kullanabilmeyi de öğreniyor olabiliriz. Bundan 1000 yıl önce yaşayan insanı bugüne getirsek gerçekten çok şaşırır ama dediğim gibi herşeyi aletlerle yapıyoruz. Bir parmak şıklatmayla yapabilmek sihir gibi geliyor.
win31run 01.06.2021
 
  Hakkımızda Gizlilik İletişim Reklam Twitter Facebook İnstagram